Dobry plecak szkolny – jakość i modny design

Dobry plecak szkolny – jakość i modny design

Koniec sierpnia i początek września jest dla rodziców okresem zakupów wyprawki szkolnej. Dzieci zazwyczaj chętnie uczestniczą w zakupach i wyborze potrzebnych akcesoriów. Zabierając dziecko na zakupy mamy pewność, że nowa wyprawka szkolna będzie się dziecku podobać. To ważne ponieważ maluch będzie korzystał z tych przedmiotów przez cały rok. Trafienie w gusta estetyczne dziecka pozwoli uniknąć w przyszłości marudzenia i konieczności ciągłego przekonywania do używania przedmiotów, które dziecku nie podobają się. Poza względami estetycznymi warto zwrócić uwagę na jakość akcesoriów. Zwłaszcza w przypadku plecaka szkolnego powinniśmy pomóc dziecku w wyborze odpowiedniego egzemplarza. Poszukaj inspiracji wśród naszych propozycji plecaków dla chłopców oraz plecaków dla dziewczynek.

Cechy dobrego plecaka szkolnego

Dobra jakość

Odpowiedni materiał i perfekcyjne szycie

Wysokiej jakości plecaki renomowanych producentów spełniają normy europejskie. Mocny, nieprzemakalny materiał chroni zawartość w czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Mimo intensywnej eksploatacji tkanina nie pęka i nie przeciera się. Mocne szwy zapobiegają rozpruciom.

Certyfikaty potwierdzające jakość i deklarowane cechy plecaka.

Aby mieć pewność, że wybrany przez nas egzemplarz to produkt najwyższej jakości sprawdź jego certyfikaty. Nie zawsze deklaracje producentów i importerów są zgodne ze stanem faktycznym. Wybieraj produkty znanych, renomowanych marek, które nie mogą pozwolić sobie na utratę reputacji.

Odpowiednia konstrukcja i funkcjonalność

Usztywnione, anatomiczne plecy

Sztywne, anatomicznie kształtowane plecy, wzmocnione pianką lub gąbką, dzięki którym plecak zachowuje swój kształt są elementem, który wpływa na wygodę i komfort użytkownika. Niewygodny, źle dobrany plecak może prowadzić do bólu pleców i przyczyniać się do powstawania wad postawy.

Szerokie, miękkie szelki

Szerokie szelki z możliwością regulacji długości, miękkie, amortyzujące, odpowiednio rozstawione, tak aby nie spadały z ramion, nie wrzynały się i nie obcierały

Komory i kieszenie

Odpowiednia ilość właściwie rozmieszczonych komór, kieszeni i przegródek pozwala na odpowiednie rozmieszczenie przedmiotów w plecaku, dzięki czemu zeszyty i książki nie gniotą się, a dziecko czuje się w nim komfortowo

Elementy odblaskowe

Umieszczone na plecakach lub odzieży elementy odblaskowe mogą zwiększyć po zmierzchu widoczność pieszego na drodze nawet dziesięciokrotnie. Większość dzieci nie porusza się samodzielnie w drodze do szkoły. Najczęściej maluchy są odwożone i odbierane przez rodziców lub opiekunów. Jeśli jednak dziecko drogę do szkoły pokonuje samodzielnie, duże elementy odblaskowe są absolutnie konieczne. Bezpieczeństwo dzieci powinno być najważniejszym kryterium przesadzającym o wyborze plecaka do szkoły.

Dobry plecak szkolny dla dziewczynki i chłopca Karl Lagerfeld.

Właściwy rozmiar i waga dostosowane do wieku i wzrostu dziecka

Odpowiednia waga

Plecak powinien być możliwie lekki tak aby maksymalnie zminimalizować wagę całego wyposażenia malucha. Pamiętajmy, że nawet jeśli pusty plecak wydaje się nam niezbyt ciężki, po wypełnieniu niezbędnymi przedmiotami zapewne jego waga zdecydowanie wzrośnie.

Rozmiar dostosowany do wieku i wzrostu

Właściwy rozmiar plecaka jest zdeterminowany wzrostem i wiekiem dziecka. Dla dzieci w wieku przedszkolnym odpowiednie będą niewielkie plecaczki jednokomorowe. Zazwyczaj maluchy nie noszą ze sobą książek i zeszytów, dlatego mniejsza pojemność będzie na ich potrzeby zupełnie wystarczająca. Dzieci w wieku szkolnym potrzebują plecaków większych rozmiarów, dwukomorowych, w których swobodnie zmieszczą wszystkie niezbędne do nauki w szkole przedmioty. Poza pojemnością warto zwrócić uwagę na kształt plecaków. Ich szerokość nie powinna być większa niż szerokość barków. W odpowiednio dobranych plecakach dolna krawędź znajduje się kilka centymetrów poniżej talii.

Plecaki szkolne dla chłopców i dziewczynek hugo Boss.

Oryginalne plecaki szkolne i przedszkolne sygnowane logo znanych domów mody

W ofercie ekskluzywnych marek odzieżowych, w ramach kolekcji dla dzieci znajdziemy wiele pięknych, najwyższej jakości plecaków. Każda z marek wypracowała swój własny niepowtarzalny styl, dlatego bez problemu uda się znaleźć model, który przypadnie do gustu zarówno nam, jak i dzieciom.

Plecaki Karl Lagerfeld

Projektanci Karla Lagerfelda w ramach każdej kolekcji oferują szeroką grupę akcesoriów z plecakami włącznie. Zazwyczaj są to większe egzemplarze z dwoma komorami, odpowiednie dla uczniów starszych klas. Ich estetyka i kolorystyka również dostosowana jest do gustów nastolatków. Przeważają czarne tkaniny z białymi detalami, często wzorowane na kolekcji dla dorosłych. Oferta Karla Lagerfelda dla dziewczynek i chłopców nie różni się zasadniczo.

Plecaki Kenzo

W ofercie francuskiego domu mody znajdziemy różnorodne modele, przeznaczone zarówno dla maluchów jak i starszych dzieci. Niewielkie plecaczki przedszkolne, odpowiednie dla kilkulatków, jak i większe egzemplarze najczęściej uszyte są z jaskrawych, kolorowych materiałów i ozdobione ikonami marki: tygrysem lub słoniem. Jeśli tkanina podstawowa jest ciemna wówczas charakteru plecakowi nadaje kolorowy haft.

Plecaki Hugo Boss

Akcesoria Hugo Boss w zdecydowanej większości inspirowane są kolekcją dla mężczyzn. Stonowane, eleganckie kolory przypadną do gustu szczególnie wielbicielom klasyki. Uniwersalne wzory łatwo zestawić z odzieżą, tak aby łącznie stanowiły spójna stylizację.

Plecaki Marc Jacobs

Dodatki sygnowane logo Marca Jacobsa wyróżnia niebanalny design i odważna kolorystyka. Projekty często wykonane są z bogato drukowanych tkanin dekorowanych kolorowymi aplikacjami inspirowanymi komiksem, pop atrem, graffiti. Designerzy marki nie boją się bawić modą.

Niebieski plecak szkolny dla dziecka Kenzo, plecaki dla chłopców i dziewczynek z tygrysem.

Poza wymienionymi markami w ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz również akcesoria Diesel, Armani, DKNY, Twin Set, Monnalisa.