Dobra kurtka puchowa dla dziecka
Najlepsze kurtki puchowe dla dzieci na zimę 2023/2024
Oryginalne kurtki puchowe dla dziecka znajdziesz wśród propozycji ekskluzywnej marki AI Riders. Okrycia wierzchnie sygnowane logo AI Riders to produkty najwyższej jakości o niebanalnym kroju, wykorzystujące nowinki technologiczne.Sprawdź która kurtka puchowa AI Riders przypadnie ci do gustu.
Doskonałą propozycją dla dziewczynki jest długa kurtka z ocieplonym kapturem włoskiej marki Monnalisa. Projektant przywrócił w swoich kolekcjach ekskluzywne modele wypełniane najwyższej jakości puchem. Niebiesko-popielata kurtka z metalicznym połyskiem posiada fason bardzo ceniony przez klientów, ponieważ gwarantuje komfort termiczny nawet w mroźne dni. Podwójne zapięcie na napy i na dwukierunkowy suwak umożliwia rozsunięcie zarówno z góry jak i z dołu. Rękawy posiadają wszyte wewnątrz ściągacze zabezpieczające przed dostaniem się do środka zimnego powietrza. Elastyczny pasek podkreśla talię i czyni kurtkę bardzo zgrabną. Zamykane na delikatne zamki kieszenie zabezpieczają zawartość.
Ciepła, puchowa kurtka dla dziewczynki - Monnalisa, zima 2023/2024
Dlaczego kurtki puchowe dla dzieci są tak popularne?
Kurtka puchowa jest synonimem produktu premium, okrycia wierzchniego najwyższej jakości. Kupując puchówkę zwłaszcza zimą mamy nadzieję, że spełni ona nasze oczekiwania i odpowiednio zabezpieczy dziecko przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Niestety nie każda kurtka puchowa sprawdzi się podczas zimy w Polsce. Sprawdź na co zwracać uwagę podczas zakupów.
Jak rozpoznasz dobra kurtkę puchową dla dziecka
Nie o każdej kurtce puchowej można powiedzieć, że jest produktem premium. W sklepach znajdziesz ogromną ofertę wielu marek. Jeśli kupujesz kurtkę renomowanej marki takiej jak Monnalisa, Moncler, Bomboogie, AI Riders, The North Face, Save The Duck, Blauer masz pewność, że zaopatrzysz się w produkt świetnej jakości. Jeśli jednak marka nie jest znana lub cena jest nieprawdopodobnie niska sprawdź jakimi parametrami charakteryzuje się okrycie. Uchroni Cię to przed rozczarowaniem.
Cechy dobrej kurtki puchowej
Sprężystość puchu – zdolność puchu do uzyskania określonej objętości.
Jednostką sprężystości jest cal sześcienny (ciu lub cuin), wartość parametru sprężystości określa jaką objętość w calach sześciennych zajmie 1 uncja czyli ok. 28 gramów puchu, im wyższa wartość tego parametru tym kurtka jest cieplejsza. Sprężystość waha się zazwyczaj w przedziale od 350 do 900.
Wypełnienie:
- 350 – 550 ciun – rekomendowane na chłodne dni, ale z temperaturą nie spadającą poniżej 0°C,
- 550 – 650 cuin – wysokiej jakości wypełnienie idealne do kurtek zimowych w stosunkowo atrakcyjnych cenach,
- 700 – 900 cuin – produkty premium, rzadziej spotykane na rynku o doskonałych parametrach, w dość wysokich cenach.
Ilość użytego puchu – określona waga wypełnienia użytego do wykonania danego egzemplarza.
Ten parametr jest ważny ponieważ zbyt mała waga nawet puchu dobrej sprężystości nie zagwarantuje wysokich parametrów kurtki.
Rodzaj puchu
Kurtki ocieplane są puchem kaczym, gęsim lub syntetycznym. Każdy rodzaj puchu ma swoje zalety i wady.
- Puch gęsi – to najlepsze jakościowo wypełnienie kurtek puchowych, ponieważ charakteryzuje się bardzo dużą sprężystością (do 900 cuin). Jest jednak drogi ponieważ jego produkcja jest stosunkowo trudna.
- Puch kaczy – to najczęściej występujące wypełnienie, ponieważ jest tańszy i łatwiejszy w produkcji. Ma nieco gorsze parametry niż puch gęsi, ale dobrej jakości puch kaczy sprawdzi się nawet w ekskluzywnych produktach klasy premium.
- Puch syntetyczny osiąga mniejsza sprężystość niż puch naturalny (do 600 cuin), ale jest tańszy, bardziej odporny na wodę i zdecydowanie polecany dla alergików.
Proporcje puchu do pierza
Uzyskanie czystego w 100% puchu jest praktycznie niemożliwe. Nawet w bardzo rygorystycznym procesie oczyszczania pewna ilość pierza pozostanie w wypełnieniu. Puch ma zdecydowanie lepsze właściwości izolacyjne i jest lżejszy od pierza, dlatego im wyższa zawartość puchu tym lepiej. W dobrej kurtce puchowej proporcje te mogą wynosić:
- 70% puchu i 30% pierza – w przypadku kurtek jesiennych rekomendowanych do użytku przy temperaturze powyżej 4-5 stopni Celsjusza,
- 80% puchu i 20% pierza – w przypadku dobrej jakości kurtek zimowych,
- 90% puchu i 10% pierza – doskonały stosunek puchu do pierza pozwalający uzyskać wypełnienie o najwyższych parametrach izolacyjności, które nadaje się do wykorzystania do produkcji okryć do ekstremalnych warunków pogodowych.
Właściwa konstrukcja
Zimowa kurtka puchowa powinna być właściwie ocieplona na całej swojej powierzchni, łącznie z rękawami i kapturem. Aby puch był dobrym izolatorem powietrze w nim zgromadzone powinno być we względnym spoczynku. Na właściwości izolacyjne kurtek puchowych wpływa właściwa konstrukcja komór, co zapewnia równomierne rozmieszczenie puchu i zapobiega powstawaniu mostków termicznych przez które ciepło ucieka na zewnątrz. W komorach X puch zamknięty jest pomiędzy dwoma warstwami materiału pikowanego na wylot. W miejscach przeszycia tworzą się mostki termiczne. Aby zapobiec uciekaniu ciepła w gotowym produkcie zszywa się dwie warstwy komór X, które są tak przesunięte aby pikowania nie pokrywały się. Znacznie lepszym rozwiązaniem są komory prostokątne w kształcie odwróconej litery H, w których przestrzenie oddzielone są specjalnymi taśmami mocowanymi do obu warstw materiału, tworzącymi wewnątrz kurtki prostopadłościany 3D. W najcieplejszych produktach komory Z, trapezowe czy V wyodrębnione są pomiędzy warstwami materiału przegrodami ułożonymi w nachylonych płaszczyznach, które nie są prostopadłe do warstw materiału.
Zalety kurtki puchowej
Dobrej jakości kurtka puchowa jest:
- Ciepła lub bardzo ciepła
- Lekka
- Praktyczna ponieważ można zwinąć ja do małej objętości a po rozwinięciu nadaje się do noszenia bez prasowania
Wady kurtek puchowych
- Nie jest odporna na wilgoć, przemoczona, zmienia swoją strukturę, traci właściwości termiczne i sprężystość. Jeśli mamy do czynienia z zimową kurtką premium, problem przemoczenia producenci rozwiązują stosując wypełnienie puchem impregnowanym lub szyjąc kolekcję z wodoodpornych materiałów. Dobrym rozwiązaniem może być wybór puchu syntetycznego, który jest zdecydowanie bardziej odporny na wilgoć.
- Długo schnie. Właściwe suszenie w warunkach domowych mocno przemoczonej puchówki może okazać się niemożliwe i z pewnością zajmie kilka dni. Dużym ryzykiem w takim wypadku jest prawdopodobieństwo pojawienia się pleśni na którą puch jest bardzo wrażliwy..
- Może powodować alergię. Dla osób uczulonych na puch i pierze, nie nadają się modele z wypełnieniem naturalnym. Lepszym wyborem będzie kurtka z puchem syntetycznym, który jest i odporny na pleśnie i grzyby.
- Jest stosunkowo droga. Dobrej jakości kurtka puchowa niestety nie jest tania. Bardzo niska cena powinna wzbudzić naszą czujność. Tanie egzemplarze mogą nie spełniać naszych oczekiwań.
W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz produkty doskonałej jakości, zarówno kurtki chłopięce jak i kurtki dla dziewczynek. Przygotowujemy propozycje dostosowane do pory roku o zróżnicowanym wzornictwie.
Jak dbać o kurtkę puchową?
Jak prać kurtkę puchową?
Przed przystąpieniem do prania kurtki puchowej, warto zapoznać się z informacjami podanymi przez producenta na metce. Bezpiecznym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług dobrej pralni specjalizującej się w czyszczeniu produktów wypełnionych puchem. Jeśli jednak chcemy samodzielnie uprać kurtkę puchowa warto wcześniej zapoznać się z podstawowymi zasadami konserwacji puchu, tak aby kurtka puchowa służyła dziecku przez długi czas i zachowała swoje właściwości termoizolacyjne. Generalnie właściwe pranie puchu naturalnego w żaden sposób nie pogarsza jego jakości. Wręcz przeciwnie, jeśli czujesz że kurtka powinna być odświeżona nie wahaj się. Puch syntetyczny natomiast należy prać stosunkowo rzadko. Pierz zgodnie ze wskazówkami na metce, ręcznie lub użyj specjalnego programu do tkanin delikatnych i wybierz właściwą niską temperaturę. Do prania puchu należy używać specjalnych preparatów takich marek jak na przykład Nikwax, Granger’s czy Mountval. Użycie zwykłych proszków czy płynów grozi zmyciem naturalnej warstwy tłuszczu pokrywającej puch. Również tkaniny syntetyczne z których zazwyczaj uszyte są kurtki puchowe źle reagują na niektóre preparaty, zwłaszcza płyny zmiękczające. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku materiałów hydrofobowych i wypełnienia puchem hydrofobowym. Do jego prania zalecany jest na przykład Nikwax Down Wash Direct. Środek doskonale odnawia właściwości hydrofobowe puchu i sprawia że kurtka wolniej chłonie wilgoć.W przypadku prania kurtki nieprzemakalnej należy odtworzyć warstwę odpychającą wodę na przykład za pomocą środka Grangers Performance Repel.
Jak suszyć kurtkę puchową
W suszarce bębnowej lub pralko-suszarce wybierz program do tkanin delikatnych i temperaturę nie przekraczającą 60 °C. Niskie obroty i niewysoka temperatura nie uszkodzą kurtki. Wrzuć do bębna specjalne piłeczki, które pomagają rozbić skupiska puchu i przywrócić mu odpowiednia sprężystość.
Możesz tez suszyć kurtkę w przewiewnym miejscu, rozłożoną na płasko na ręczniku, na suszarce. Należy wówczas często strzepywać ją i przekładać na druga stronę na suchy ręcznik. Unikniemy wówczas zbrylenia puchu. Ten proces może trwać nawet kilka dni.