Kapelusze dla niemowląt – piękne i praktyczne

Kapelusze dla niemowląt – piękne i praktyczne

Nadchodzące lato, beztroski okres wakacji to czas kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Podczas słonecznej, upalnej pogody maluchy są bardzo narażone na poparzenia i przegrzanie organizmu. Dziecko powinno być odpowiednio ubranie i zabezpieczone. Podczas zakupów letniej garderoby wybieraj produkty dobrej jakości, piękne ale również praktyczne.

Kapelusz niemowlęcy dla dziewczynki Monnalisa - granatowy, z materiału w białe paski

Zalety kapelusza niemowlęcego

Trudno oprzeć się kapeluszom niemowlęcym. Są piękne i idealnie pasują zarówno do efektownych sukienek jak i letnich szortów. Wystarczy wybrać odpowiedni model i maluch prezentuje się zjawiskowo. Zwolennicy kapeluszy niemowlęcych podkreślają jednak zwłaszcza walory praktyczne tego nakrycia głowy.

Letni kapelusz niemowlęcy:

  • dobrze chroni nie tylko głowę dziecka, ale również twarz i kark, szerokie rondo ocienia przestrzeń wokół głowy, dzięki czemu skóra malucha nie jest wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, dziecko chodzące często instynktownie ustawia się plecami w stronę słońca, co stwarza zagrożenie poparzenia szyi i karku, zwłaszcza gdy dziecko kuca i nachyla się do przodu,
  • jest wygodny, w miękkim kapeluszu z przewiewnej tkaniny dziecko czuje się komfortowo, można go zwinąć i zapakować do torby lub walizki, w której nie zajmuje wiele miejsca, dlatego doskonale sprawdzi się jako obowiązkowe wyposażenie bagażu dziecka na wakacjach,
  • kapelusz słomkowy lub papierowy jest bardzo lekki, dziecko nie czuje jego obecności na głowie.

Kapelusz niemowlęcy dla dziewczynki Monnalisa - z materiału w różowe kwiaty i grochy, romantyczny

Jaki kapelusz niemowlęcy wybrać?

Wybór niemowlęcych nakryć głowy jest ogromny. Bez problemu znajdziemy różne wzory i kolory, spośród, których z pewnością uda się wybrać wymarzony model. Przed zakupem dokładnie przyjrzyj się kapeluszowi i sprawdź czy poza walorami estetycznymi spełni on inne oczekiwania. Dla dzieci, które większość czasu spędzają w pozycji leżącej praktyczne okażą się kapelusze z miękkiej, przewiewnej tkaniny, bez twardych usztywnień. Jeśli dziecko zaśnie w takim nakryciu głowy będzie mu wygodnie. Dla nieco starszych dzieci sprawdzą się również modele słomiane lub z papieru. Niektóre egzemplarze wyposażone są w troczki do wiązania, które są szczególnie wskazane w przypadku wietrznej pogody.

Nasz sklep internetowy oferuje duży wybór nakryć głowy. Zjawiskowe modele dla dziewczynek projektuje Monnalisa. W tym sezonie zwróć uwagę na piękny kapelusz niemowlęcy z tkaniny drukowanej w różowe kwiaty i grochy oraz egzemplarz w modnym lawendowym kolorze. Dla chłopca sprawdź kolekcję Hugo Bossa.