Strój galowy dla dziewczynki i chłopca

Strój galowy dla dziewczynki i chłopca

Dziś zarówno rodzice uczniów jak i sami uczniowie dość liberalnie podchodzą do kwestii stroju galowego. Podobnie jak w innych sferach życia zasady dress code”u w większości szkół stały się bardziej swobodne. Ciemne, eleganckie spodnie zastąpiły czarne jeansy, a białą koszulę koszulka polo. Coraz częściej pojawiają się jednak ekskluzywne placówki, w których wręcz panuje moda na ubrania w stylu college, podkreślające przynależność do społeczności szkolnej. Styl uniwersytecki, trochę w klimacie retro doskonale sprawdzi się w przypadku młodych i aktywnych. Strojem galowym będzie właśnie elegancka wersja takiego ubrania, na które składają się ciemny dół i biała bluzka.

Strój galowy dla dziewczynki - monnalisa

Jak wygląda strój galowy dla dziewczynki

W stroju galowym uczeń powinien prezentować się estetycznie i klasycznie. Tkaniny i dzianiny powinny być jednobarwne i nieprześwitujące. Fasony proste, bez zbędnych ozdób i ekstrawaganckich dodatków podkreślą formalny charakter odzieży. Ubrania nie mogą być zbyt krótkie, przylegające i odsłaniające ramiona, dekolt czy plecy. Strojem galowym dla dziewczynki będzie z pewnością:

  • prosta lub plisowana spódnica,
  • biała bluzka,
  • ciemna princeska,
  • ciemna marynarka.

Elementy stroju galowego dla chłopca

Szkoły posiadają bardziej i mniej precyzyjne regulaminy określające jakie elementy garderoby będą elementami stroju galowego. W przypadku chłopców najczęściej są to:

  • spodnie uszyte z jednobarwnej, gładkiej tkaniny w ciemnym kolorze,
  • biała koszula,
  • latem biała koszulka polo,
  • ciemna marynarka.

Kolorystyka stroju galowego

Bluzka i koszula szkolna zdecydowanie najczęściej występuje w kolorze białym. Rzadko zdarza się wersja jasnoniebieska, która dobrze prezentuje się w zestawieniu z granatem. Spódnice, spodnie, princeski i marynarki uszyte są z gładkich materiałów: granatowych, czarnych, grafitowych, ciemnoszarych.

Spódnica galowa

Podstawowe fasony spódnic galowych maja tradycyjne kroje. Najczęściej to prosta, ołówkowa spódnica do kolan, model plisowany lub rozkloszowany. Często ubranie posiada w pasie szeroką gumę zamiast zapięcia.

Spodnie galowe

Spodnie galowe to wizytowe spodnie z ciemnego materiału, przypominające chinosy i eleganckie spodnie garniturowe. Najczęściej w przeciwieństwie do garniturów nie są one uszyte z wełny ale z innych mieszanek z zawartością bawełny, wiskozy, czy poliestru.

 

Duży wybór strojów galowych pozwala rodzicom zakupić garderobę spełniająca oczekiwania zarówno ich jak i dzieci. Przy wyborze kieruj się wiekiem dziecka, jego upodobaniami i jakością. Dobrej jakości stroje galowe są nie tylko piękne ale również wygodne. Często uszyte z elastycznych, wysokogatunkowych dzianin nie krępują ruchów pozostawiając dziecku swobodę. Ekskluzywne materiały nie gniotą się, nie mechacą i odpowiednio konserwowane pozostają jak nowe przez wiele miesięcy intensywnego użytkowania. Wybierz fason dostosowany do wieku dziecka. Dla maluchów wygodną opcją są spodnie i spódnice z gumą w talii, dzięki czemu dziecko z łatwością samodzielnie ubierze się.